AUTOSAN SANCITY 12LFH na testach w Płocku - Komunikacja Miejska Płock Sp. z o.o.

Komunikacja Miejska Płock Sp. z o.o. Aktualności AUTOSAN SANCITY 12LFH na testach w Płocku

AUTOSAN SANCITY 12LFH na testach w Płocku

Komunikacja Miejska – Płock rozpoczyna testy kolejnego autobusu wodorowego. Tym razem jest to AUTOSAN SANCITY 12LFH, którego testy potrwają od 27 marca do 30 kwietnia 2024 r.  Pojazd ten podobnie jak jego poprzednicy kursował będzie na większości linii miejskich i podmiejskich, a przejazd nim będzie całkowicie bezpłatny, informować nas o tym będzie znana już wszystkim naklejka „Jestem bezpłatny i wodorowy”.

AUTOSAN jest polskim zeroemisyjnym autobusem wodorowym, charakteryzuje się niezwykle niskim poziomem hałasu oraz brakiem jakichkolwiek wibracji, dzięki czemu zapewnia komfort nie tylko mieszkańcom miasta, ale również podróżującym. Brak hałasu zastępuje „biały szum” oraz dźwięki o częstotliwościach łatwo rozpoznawalnych dla wszystkich użytkowników dróg.

Nowo testowany autobus nie różni się zbytnio od pojazdów, które na co dzień eksploatuje KM – Płock na ulicach Płocka. Jest niskopodłogowy, ma miejsce dla osób z niepełnosprawnościami. Na pokład może zabrać do 85 osób, w tym od 26 do 40 na miejscach siedzących.

W dniach 28 – 29 marca AUTOSAN kursował będzie na liniach:

  • linia 22 w godz. 4:58 – 23:00
  • linia 14 w godz. 7:55 – 8:30 oraz 18:25 – 18:59
  • linia 19 w godz. 19:11 – 19:47

Komunikacja Miejska – Płock na bieżąco będzie informować na stronie www.kmplock.eu oraz w mediach społecznościowych o tym, na jakich linia w danym tygodniu kursował będzie autobus z napędem wodorowym.

Kategoria: Aktualności

Zobacz także