Dziękujemy za wspólną zabawę i niesamowitą atmosferę podczas sobotniego pikniku! Była to wyjątkowa okazja do świętowania, ponieważ obchodziliśmy urodziny Komunikacji Miejskiej- Płock. W ubiegłym roku nie mogliśmy się spotkać na to wyjątkowe wydarzenie, dlatego z ogromną radością ogłosiliśmy jego powrót pod hasłem Piknik Urodzinowy 60+1.

Podczas sobotniej imprezy mogliśmy podziwiać zmagania finalistów konkursu Najlepszego Kierowcy 2020 roku- konkurencje dostępne dla publiczności były niezwykle widowiskowe i ekscytujące. Do bazy KM- Płock dotarli strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1, dzięki którym mogliśmy zweryfikować umiejętności naszych kierowców w gorących warunkach. Obecny był także ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, pod którego okiem sprawdzana była wiedza z zakresu pierwszej pomocy. Poza ekstremalnymi warunkami badano także wiedzę przez test, umiejętność absolutnej kontroli nad autobusem- slalom, dokładność w parkowaniu itp., gdzie o wyniku decydowały dosłownie milimetry.

Kierowcą roku został Pan Tomasz Rakowski, który od dwunastu lat zasila szeregi kierowców KM- Płock (co czyni go zawodnikiem najmłodszym stażem wśród reszty finalistów). Po pierwszym etapie (który trwał przez cały 2020 rok) uplasował się na 4 miejscu, jednak drugi etap pozwolił mu na prawie najwyższą ilość punktów. Drugie miejsce zajął Pan Robert Bedra, który od początku istnienia Konkursu oscyluje przy samej czołówce. Zdobył najwięcej punktów w drugim etapie potyczek, jednak rozpoczynał go z piątego miejsca, tuż za laureatem. Trzecie miejsce należy do Pana Włodzimierza Dylewskiego, który już niedługo będzie obchodził trzydziestolecie pracy w Spółce Komunikacji Miejskiej Płock. Po pierwszym etapie obejmował drugie miejsce, runda druga pozwoliła mu na utrzymanie pozycji na podium.

Finałowa dziesiątka:

1 miejsce– Tomasz Rakowski

2 miejsce– Robert Bedra

3 miejsce– Włodzimierz Dylewski

4 miejsce– Andrzej Jaworski

5 miejsce– Roman Bujalski

6 miejsce– Piotr Mieszkowicz

7 miejsce– Jacek Kołomański

8 miejsce– Krzysztof Lewandowski

9 miejsce– Józef Gierzyński

10 miejsce– Sławomir Jakubowski

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kiedy kierowcy trudzili się przy konkurencjach, na placu trwała zabawa w najlepsze. Najwyższą frekwencją cieszyli się najmłodsi, na których czekało mnóstwo atrakcji. Poza bańkami, malowaniem twarzy, watą cukrową czy ogromnym dmuchańcem- zjeżdżalnią, mogli obejrzeć od środka nasz wyjątkowy pojazd pogotowia technicznego, nową halę techniczną i specjalną wystawę przedstawiającą historię Komunikacji Miejskiej- Płock. Odwiedzili nas też przyjaciele z Aeroklubu Płockiego i postawili szybowiec również dostępny dla zwiedzających. Można było odwiedzić mobilne biuro Płockarty, która zapewniła strefę relaksu na wygodnych leżakach przy kubku lemoniady.

Piknik rodzinny to dla nas wyjątkowy czas, kiedy możemy zaprosić do nas mieszkańców i spędzić wspólnie czas- nie tylko przez szybę autobusu. Nie mogliśmy wymarzyć sobie piękniejszej pogody i warunków do świętowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i niesamowitą atmosferę. Do zobaczenia za rok!