Udało się! Po ponad rocznej przerwie możemy zaprosić wszystkich mieszkańców na piknik urodzinowy Komunikacji Miejskiej – Płock. Już w najbliższą sobotę (11.09.2021) od godz. 9.00 do 14.00 otwieramy naszą zajezdnię dla zwiedzających (ul. Prezmysłowa 17), będziemy m.in. gasić płonące autobusy, częstować tortem i rozdawać prezenty.

Tak, tak, nasza komunikacja ma już 60+1 lat to idealna okazja do tego aby się spotkać, powspominać jak to było kiedyś i zobaczyć jak zmienialiśmy się przez ostanie 60 lat. Zatem zapraszamy w sobotę, przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji.

Strefa dla dzieci to ogromna dmuchana zjeżdżalnia wata cukrowa, kolorowe malowanie twarzy – dzieci w kilka minut mogą zmienić się w groźnego tygrysa, czy słodkiego misia. Do tego gigantyczna kolorowanka, zabawy, tańce, konkursy integracyjne i prezenty dla dzieci – Więcej nie możemy zdradzić, zapraszamy do zajezdni –  mówi Marcin Uchwał, prezes Komunikacji Miejskiej – Płock

Podczas gdy dzieci będą się bawić, dorosłym w tym czasie będziemy chcieli przybliżyć kilka aspektów związanych z ekologią i historią komunikacji miejskiej w Płocku. –Tu mamy dla Was specjalną niespodziankę, jedyne co mogę zdradzić to, to żeby założyć wygodne buty – żartuje Marcin Uchwał.

W sobotę będzie mogli zajrzeć we wszystkie, do tej pory niedostępne zakamarki naszej bazy. Pewnie większość z Was widziała kiedyś charakterystyczne żółte pogotowie techniczne KM Płock, ale niewielu miało okazję wejść do jego środka, teraz będzie do tego okazja.

Tego dnia rozegrany zostanie także Finał Konkursu Kierowca roku 2020. Dziesięciu najlepszych kierowców będzie rywalizować między sobą w 7 konkurencjach. Widzieliście kiedyś jak wygląda akcja gaszenia płonącego autobusu? Dziesięciu najlepszych kierowców 2020 roku pokaże Wam jak to się robi. – To tylko jedna z konkursowych konkurencji i tu specjalne podziękowania kierujemy do Państwowej Straży Pożarnej w Płocku za pomoc w jej zorganizowaniu – mówi Uchwał

Sprawdzimy wiedzę naszych kierowców z przepisów ruchu drogowego, z wiedzy o KM – Płock, a także jak poradzą sobie w ekstremalnych przypadkach takich jak np.: konieczność udzielenia pierwszej pomocy pasażerowi, zaprezentują także swoje umiejętności z zakresu precyzyjnego manewrowania pojazdem

Aby ułatwić dojazd na urodzinowy piknik, Komunikacja Miejska – Płock tego dnia uruchomi specjalną piknikową, bezpłatną linię.