Od dziś przywracamy funkcję „ciepłego guzika” i przystanki na żądanie, a to oznacza, że kierowcy nie będą już automatycznie otwierać drzwi pojazdu, każdy będzie musiał zrobić to sam.

W zależności od marki pojazdu, guziki mogą być tylko po jednej lub po obu stronach drzwi. Przycisk ten należy wcisnąć dopiero wtedy, gdy zapali się podświetlenie na jego obwodzie. Jeśli zrobimy to wcześniej, guzik nie zadziała. Wciśnięcie przycisku poinformuje kierowcę o konieczności otwarcia konkretnych drzwi.

Funkcja przycisku dla niepełnosprawnych nie zmieni się – po jego wciśnięciu kierowca obniży pojazd, a następnie otworzy platformę, po której można wjechać wózkiem do środka.
Jeśli będziemy chcieli wysiąść z autobusu, również powinniśmy nacisnąć przycisk otwierania. Znajduje się on wewnątrz pojazdu, na słupku w okolicy drzwi.

Przystanek na żądanie to przystanek, na którym autobusy zatrzymują się wyłącznie wtedy, gdy potrzeba wsiadania lub wysiadania zostanie odpowiednio zasygnalizowana przez pasażera. Pasażer musi poinformować kierującego pojazdem, że chce wysiąść naciskając przycisk znajdujący się na poręczach przy drzwiach.

Przystanki na żądanie:

Długa

Jędrzejewo

Kasztanowa

Liściasta

Mickiewicza, szkoła

Nadwiślańska

OD Budowlani

Otolińska, Boryszewo

Park Technologiczny

Paśniki

Tokarska

Trzepowo, Bielska

Wesoła

Zakole

Zglenickiego, Biała

Zglenickiego, brama III

 

Pozostałe zasady nie zmieniają się:

  • codziennie dezynfekujemy w autobusach poręcze, przyciski, kasowniki i biletomaty, czyli wszystkie miejsca, z którymi pasażerowie mają najczęstszy kontakt
  • po dojeździe do pętli, na czas postoju, kierowcy zostawiają otwarte wszystkie drzwi w pojeździe
  • autobusy są regularnie poddawane procesowi ozonowania. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji docierająca do trudno dostępnych miejsc, także do siedzisk.