Po długich i burzliwych obradach jury konkursu fotograficznego „Urodzinowa linia 18” wyłoniło zwycięzcę. Uwierzcie nam na słowo – wybór nie był łatwy, otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń, a zwycięzca mógł być tylko jeden. Dlatego w imieniu całej Komunikacji Miejskiej – Płock serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do konkursu.

Ogromna liczba propozycji nas zaskoczyła, Jury obradowało bardzo długo. A decyzja była naprawdę trudna, ale niestety regulamin mówi jasno, tylko jedno zdjęcie może wygrać.

Zwycięzcą konkursu i tym samym roczny bilet KM Płock otrzymuje Marcin Kowalski!

Jury szczególną uwagę zwróciło na przekaz tego zdjęcia. Na zdjęciu jest nie tylko Karsan, ale to przykład jak bezpieczne podróżować nie tylko autobusem. Chłopcy na przystanek przyjechali na hulajnogach, mają kaski. A przed wejściem do autobusu złożyli hulajnogi. (Przypominamy, że autobusami KM Płock można bezpiecznie można przewozić tylko złożone hulajnogi)

Wyróżnione zdjęcia (kolejność przypadkowa):

 

 

Linia 18 została stworzona aby docierać w miejsca w których komunikacja miejska była dotychczas niedostępna, takie jak np. osiedle Górna. Właśnie to pokazują powyższe zdjęcia i między innymi dlatego zostały wyróżnione.

Tu autor uchwycił na zdjęciu aż dwa Karsany. Jeden z zewnątrz i drugi z wewnątrz. Wymagało to wielkiego szczęścia oraz przygotowania i umiejętności!

Kolejne wyróżnienie:  zdjęcie przedstawiające autobus linii 18 w całości. Widoczny oraz odczuwalny jest melancholijny, jesienny klimat. Samo zdjęcie jest lekko przymglone co dodaje mu uroku.

Następne piękne zdjęcie dla odmiany zostało zrobione w słoneczną pogodę oraz przedstawiające słynną i klimatyczną płocką starówkę.

Kolejną wyróżnioną propozycją jest zdjęcie uchwycone w czasie zachodu słońca. Wszystkie kolory bardzo ładnie się komponują i oddają realistyczny nastrój powrotu do domu autobusem z pracy lub szkoły.

Następne wyróżnione zgłoszenie przedstawia 18stkę w ruchu na rondzie Żołnierzy Wyklętych. Fotografia uchwyciła autobus w czasie manewru, mimo to zdjęcie jest wyraźne i wygląda jakby autobus stał w miejscu.

Profesjonalnie zrobione zdjęcie na ul. Rembielińskiego zwróciło szczególną uwagę Jury. Między innymi dlatego, że jest to pierwsza linia, która jeździ tą ulicą. Na zdjęciu są również widoczne przystanki w obydwu kierunkach.

Na tej wyróżnionej fotografii widnieje autobus linii 18, od którego niezwykle pięknie odbija się światło słoneczne dające niesamowity efekt oraz charakter.

Ostatnie zgłoszenie zostało wyróżnione za inwencję twórczą oraz oryginalne podejście do tematu. Czarująca edycja zdjęcia oraz życzenia dla KM Płock skradły serca Jury dzięki czemu nie mogliśmy przejść obok niego obojętnie.

Serdecznie wszystkim gratulujemy! Ze zwycięzcą oraz wszystkimi wyróżnionymi osobami skontaktujemy się drogą mailową.