Od wtorku 1 września, a więc dnia rozpoczęcia roku szkolnego, wracają linie podmiejskie oraz linie nr 0, 10 i 13. W dni powszednie, a także w soboty i w niedziele przywrócone zostaną wszystkie zawieszone dotychczas kursy linii podmiejskich w gminach Stara Biała, Słupno, Gozdowo, Brudzeń Duży i Gąbin.

W dni szkolne na płockie ulice wyjadą również autobusy linii 13. Na tej trasie dodatkowo zostaną uruchomione po dwa kursy w każdą stronę po szczycie popołudniowym.

Ponadto, po kilkumiesięcznej przerwie, wracają linie 0 i 10.

W związku z otwarciem dla ruchu al. Kilińskiego od 1 września autobusy linii 2, 7, 13 i 140 w kierunku Radziwia i Ciechomic kursować będą ulicą Kolegialną przez przystanek Gradowskiego oraz al. Kilińskiego przez przystanek Zoo, a w kierunku Winiar, Kostrogaju i Dworca kolejowego – przez nowy przystanek Ogródek jordanowski w al. Kilińskiego między skrzyżowaniami z ul. Kolegialną a Sienkiewicza.

Przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, w autobusach komunikacji miejskiej trzeba mieć zakryte usta i nos. Jeśli ze względów zdrowotnych nie możemy założyć maseczki, wówczas należy wyposażyć się w przyłbicę.

Obecnie w pojazdach transportu publicznego limit pasażerów wynosi 50 proc. wszystkich – a więc stojących i siedzących – miejsc.