Komunikacja Miejska – Płock rozszerza działania związane z profilaktyką na wypadek ewentualnego zagrożenia koronawirusem. Od dziś, do odwołania zawieszona zostaje funkcja „ciepłego guzika” w autobusach.

Na przystankach kierowcy będą otwierać drzwi w sposób automatyczny, tak aby ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i jednocześnie zapewnić przepływ powietrza w autobusach.  W tym samym celu po dojeździe do pętli, na czas postoju, kierowcy zostawią otwarte wszystkie drzwi w pojeździe.

Należy podkreślić iż są to kolejne profilaktyczne kroki podejmowane przez Spółkę. Od 30 stycznia zaostrzono procedurę mycia autobusów. KM Płock codziennie dezynfekuje w swoich pojazdach poręcze, przyciski, kasowniki i biletomaty. Czyli wszystkie te miejsca z którymi pasażerowie mają najczęstszy kontakt.

Przypominamy także, że KM Płock włączyła się ogólnopolską kampanię edukacyjną dotyczącą koronawirusa prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia i GIS. Podstawowe informacje na ten temat zobaczą Państwo m.in. na naszych monitorach w autobusach.