Slalom, dachowanie, pożar, rozcinanie wraku, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na nas w sobotę w Komunikacji Miejskiej – Płock. Zapraszamy na Finał Konkursu Kierowca Roku 2018 i Piknik rodzinny, które odbędą się 18.05.2019 r. na terenie zajezdni KM Płock (ul. Przemysłowa 17) w godz. 9.00 – 17.00.

Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji m.in.: strefa dla dzieci. A w niej tor przeszkód, samochodziki, pluszowe miasteczko, wata cukrowa, kolorowe malowanie twarzy, dzieci w kilka minut mogą zmienić się w groźnego tygrysa, czy słodkiego misia. W nimi zoo każdy będzie mógł dotknąć węża, czy pająka. Zabawy, tańce, konkursy integracyjne, kącik malowanek – to tylko mała zapowiedź tego co czekać będzie na dzieci w sobotę.

Podczas gdy dzieci będą się bawić, dorosłym w tym czasie będziemy chcieli przybliżyć kilka aspektów związanych z bezpieczeństwem na drogach m.in. w symulatorze dachowania – każdy będzie miał okazję sprawdzić co dzieje się z nami i autem podczas dachowania, będziemy zachęcać także do zdjęcia nogi z gazu – tu pomocny będzie symulator zderzenia czołowego, oprócz tego przygotowaliśmy także symulator poduszki powietrznej, czy alkogogle. Pokażemy także jak bezpiecznie przewozić dzieci w fotelikach samochodowych.

A nasi partnerzy z Państwowej Straży Pożarnej w Płocku zaprezentują jak wygląda ich praca na miejscu wypadku drogowego, zaprezentują m.in. rozcinanie wraku i ewakuację osoby poszkodowanej.

Wszystkich, bez względu na wiek zapraszamy na grilla.

To jeszcze nie wszystko. Tego dnia poznamy Kierowcę Roku KM Płock 2018 r. Dziesięciu najlepszych kierowców będzie rywalizować między sobą w 7 konkurencjach. Sprawdzimy ich wiedzę z przepisów ruchu drogowego, z wiedzy o KM, jak poradzą sobie w ekstremalnych przypadkach takich jak: pożar autobusu, czy konieczność udzielenia pierwszej pomocy pasażerowi, zaprezentują także swoje umiejętności z zakresu precyzyjnego manewrowania pojazdem

Aby ułatwić płocczanom dojazd na Piknik, Komunikacja Miejska tego dnia uruchomi specjalną piknikową, bezpłatną linię.