Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. W Płocku zaplanowano na ten czas szereg wydarzeń, mających zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

2 kwietnia na ulice miasta wyruszy niebieski autobus „Płock Dla Autyzmu”. Przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób ze spektrum autyzmu (Stowarzyszenie „Odzyskać Więzi”, Stowarzyszenie „Razem Dla Autyzmu”, „Akceptacja dla Autyzmu Płock”) będą tego dnia jeździć i rozmawiać z pasażerami oraz rozdawać ulotki. Osoby te będą ubrane na niebiesko. Autobus po naszym mieście będzie jeździł przez cały kwiecień.
2 kwietnia  w znajdującej się na parterze ratusza Galerii P o godz. 18.30 zostanie otwarta wystawa „Świat na niebiesko” (niebieski, to kolor symbolizujący solidarność z osobami ze spektrum autyzmu). Autorami prac są osoby ze spektrum autyzmu. Po wystawie, około godz. 19, na Starym Rynku wypuścimy do nieba niebieskie balony, a budynek ratusza zostanie podświetlony na niebiesko.Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach zaplanowanych w Płocku z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu dostępne są tutaj