Strażnicy miejscy wspierają kontrolerów KM Płock podczas ich pracy zarówno w ciągu dnia, jak i na liniach nocnych. Wspólne działania mają zapobiec ewentualnym atakom na kontrolerów, a jednocześnie obecność funkcjonariuszy w naturalny sposób zwiększy bezpieczeństwo, nie tylko w samych pojazdach komunikacji miejskiej, ale także na przystankach.

Nie ma tu mowy o żadnej ochronie, każdy wykonuje swoje obowiązki. Patrole Straży Miejskiej po prostu dbają o bezpieczeństwo pasażerów, a ich obecność ma charakter prewencyjny.

Uzgodniliśmy także dla kontrolerów i kierowcy autobusów tzw. szybkę ścieżkę powiadomień dyżurnego straży miejskiej, gdy dojdzie do jakiegoś incydentu i potrzebna będzie szybka reakcja mundurowych.

Komunikacja Miejska od dawna współpracuje ze Strażą Miejską w Płocku.  Jednym z naszych wspólnych pomysłów jest na przykład SMS interwencyjny – 661 00 986. Pasażerowie mogą dyskretnie powiadomić strażników o zagrożeniu czy przypadkach łamania prawa w autobusach komunikacji miejskiej. Z kolei w ramach Akademii Młodego Pasażera wspólnie z Zespołem Profilaktyki SM prowadzimy zajęcia dla najmłodszych pasażerów. Uczymy dzieci jak bezpiecznie korzystać ze środków transportu publicznego.