Nagłe i ekstremalnie trudne warunki atmosferyczne, które spowodowały gołoledź na jezdniach w mieście i drogach powiatu płockiego skutkowały poważnymi utrudnieniami, a w wielu przypadkach zawieszeniami planowanych kursów linii miejskich i podmiejskich.

W następstwie oblodzenia jezdni na terenie miasta, spowolnienia lub zatrzymania ruchu pojazdów, KM – Płock nie wykonała ponad 120 kursów linii miejskich (najwięcej na liniach 3, 19 i 22). Najtrudniejsza sytuacja wystąpiła na wzniesieniach, gdzie oblodzenie uniemożliwiało zjazd lub podjazd autobusów i innych pojazdów, co w konsekwencji doprowadziło do zatrzymania kursowania linii 3 (Imielnica – Borowiczki). Podobna sytuacja miała miejsce na ul. Mostowej i w rejonie mostu na Brzeźnicy oraz na ul. Słoneczna – Grabówka. Pozostałe autobusy utknęły w korkach na ulicach miasta. Przejazd z pętli Winiary,szpital na pętlę Podolszyce trwał średnio ponad 2 godziny.

Dużo gorzej sytuacja wyglądała na wszystkich drogach podmiejskich. Gołoledź i poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego i pasażerów około godz. 15.30 wymusiły na nas podjęcie decyzji o czasowym wstrzymaniu kursowania linii podmiejskich aż do czasu interwencji służb drogowych. Dzięki czemu nikt z pasażerów i innych uczestników ruchu nie odniósł obrażeń. Kursowanie linii podmiejskich stopniowo przywracaliśmy od około godz. 17:00 (Słupno), a od 18:30 przywróciliśmy ruch do wszystkich gmin.

 

fot. Portal Płock