Szanowni Państwo, właśnie mija rok od kiedy wraz z naszym partnerem Galerią Wisła, udostępniliśmy Państwu darmowy Internet w dziesięciu autobusach KM. Płock  jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w których autobusy są wyposażone w hotspoty (Do tej pory na taki krok decydowały się przede wszystkim miasta wojewódzkie, jak Warszawa, Łódź czy Białystok) A pierwszym, które wykorzystuje inteligentne Wi-Fi w komunikacji miejskiej. Ułatwiło nam to komunikację z państwem, a jednocześnie zapewniliśmy możliwość bezpłatnego korzystania z Internetu, co z kolei podniosło komfort jazdy.

W ciągu roku mieliśmy ok. 7 tys. zalogowań do naszej sieci (każdy użytkownik liczony był tylko raz). Ponad jedna trzecia użytkowników korzystała z hotspotów regularnie.

Największym zainteresowanie odnotowaliśmy w marcu, choć rekord zalogowań padł 12 kwietnia. Prawie 90 proc. naszych użytkowników to mężczyźni.

Darmowy Internet dostępny będzie do końca miesiąca. Obecnie analizujemy dane, tak aby w przyszłości powrócić z usługą na jeszcze wyższym poziomie.