Od 15 stycznia 2018 r. (poniedziałek) autobusy linii 130 kursować będą przez Nowe Gulczewo według nowego rozkładu jazdy. Wszystkie przystanki w Nowym Gulczewie zostały włączone do miejskiej strefy taryfowej (A).

Autobusy linii 130 w obydwu kierunkach kursować będą przez Nowe Gulczewo po trasie: Wyszogrodzka – Szlachecka – Ketlinga – Rogozińska – Wyszogrodzka z pominięciem przystanku Imielnica (do przystanków Wiosenna, Parcele, Zajęcza i Lisia autobusy linii 130 dojeżdżać będą bez zmian).

 

Wybrane kursy w godzinach porannych i wieczornych nadal realizowane będą przez przystanek Imielnica z pominięciem Nowego Gulczewa (szczegóły w rozkładach jazdy).

Na trasie między Płockiem a Nowym Gulczewem oraz na trasie Płock – Nowe Gulczewo – Płock obowiązują bilety ważne w miejskiej strefie taryfowej A (w cenniku biletów patrz tabela „bilety obowiązujące w strefie A”). Na trasie między Płockiem a Słupnem obowiązują bilety ważne w podmiejskiej strefie taryfowej B (w cenniku biletów patrz tabela „bilety obowiązujące w strefie B”).