Z przyjemnością informujemy, że właśnie instalujemy kolejne dwa biletomaty stacjonarne, jeden przy przystanku Kwiatka, drugi przy przystanku Armii Krajowej (przy stacji paliw). Nowe biletomaty nie różnią się dużo od swoich poprzedników poza tym, że już niedługo będziemy mogli płacić w nich przy pomocy systemu BLIK.

Tak jak w pozostałych naszych automatach stacjonarnych kupimy w nich bilety jednorazowe,  60- i 90-minutowee,  24-godzinne, a także okresowe zapisywane na karcie komunikacji miejskiej, a także sprawdzimy ważności swojej KKM-ki.

Transakcje będziemy mogli opłacać bilonem, banknotami (biletomaty wydadzą resztę), bezgotówkowo kartą płatniczą: stykowo, zbliżeniowo, lub potwierdzając zakup pinem. A już niedługo także BLIKiem

BLIK to polski system płatności mobilnych, uruchomiony z inicjatywy kilku banków. W praktyce BLIK to sześciocyfrowy kod wyświetlany przez aplikację mobilną banku, który może służyć do zaakceptowania transakcji, dokładnie tak, gdybyśmy płacili kartą.

Płatności BLIK są  szybkie i proste w obsłudze. Co zrobić, żeby zapłacić BLIKIEM za zakupy?

  1. Wygeneruj kod BLIK w aplikacji mobilnej swojego banku.
  2. Przepisz wykorzystywany kod do terminala płatniczego w biletomacie (pamiętaj: kod BLIK ważny jest tylko dwie minuty).
  3. Potwierdź transakcję w aplikacji mobilnej, w której przed chwilą wygenerowałeś kod.
  4. Zapłacone. Cała operacja trwa chwilę, jest w pełni bezpieczna i wymaga tylko smartfonu z aktywnym dostępem do internetu.

Pamiętajcie, bilety papierowe zakupione w tych biletomatach trzeba skasować niezwłocznie po wejściu do autobusu .

Gdzie szukać  biletomatów stacjonarnych?

  • Przystanek Skarpa przy ulicy Dobrzyńskiej
  • Galeria „Wisła” wyjście od strony skrzyżowania ulic Wyszogrodzkiej i Jana Pawła II
  • Przystanek Jachowicza (teatr) w kierunku Borowiczek
  • Przystanek Armii Krajowej przy stacji paliw
  • Przystanek Kwiatka

Zachęcamy do samodzielnego zakupu biletów (zwłaszcza tych okresowych) oraz przekazywania wszelkich uwag i spostrzeżeń dotyczących funkcjonowania biletomatów na adres kontakt@kmplock.eu