Zmieniliśmy firmę kontrolującą bilety. Teraz ważność biletów sprawdza firma Callpay Windykacja. Obecnie kontrolerzy przed rozpoczęciem pracy, raportują nam za pomocą urządzenia mobilnego swoją pozycję GPS oraz numer kontrolowanej linii. Dzięki temu na bieżąco Komunikacja Miejska wie gdzie są. W ciągu miesiąca przeprowadzą minimum 50 tysięcy kontroli biletowych. I będą się one troszkę różnić od dotychczasowych. Każdy kontroler będzie wyposażony w nowoczesny smartfon i przenośną drukarkę. Z punktu widzenia pasażera, zmiany w sposobie przeprowadzania kontroli nie będą mocno zauważalne. Będą jednoosobowe, a opłata dodatkowa będzie wystawiana z urządzenia mobilnego zamiast opłaty wypisywanej ręcznie. Wprowadzenie takiego systemu umożliwia sprawniejsze działanie, mniejszą ilość popełnianych błędów oraz większą wygodę dla pasażera. Otrzymana opłata dodatkowa będzie bardziej czytelna i przez to lepiej zrozumiała.

Callpay Windykacja uruchomiła specjalną infolinię dla pasażerów. Wszelkie wątpliwości dot. kontroli biletowych będzie można wyjaśnić dzwoniąc pod nr tel.: 614 111 614

Przypominamy również, że jeśli ktoś dostanie mandat za jazdę bez biletu może liczyć na  50 lub 30 procentowy rabat, jeśli opłaci należności w ciągu 3 dni od dnia wystawienia wezwania, jego zobowiązanie obniżymy o połowę. Jeśli nie zdąży ma szansę na 30 procentową obniżkę, która obowiązuje do 7 dnia od wystawienia wezwania. Później należy opłacić całość czyli 280 zł. Dlatego aby ułatwić możliwość skorzystania z rabatu dwóch naszych kontrolerów będzie wyposażonych w terminale płatnicze. Także od razu, na miejscu będziecie można opłacić mandat.

Uwaga, aby uniknąć mandatu wystarczy mieć ważny bilet podczas kontroli. Można go kupić na kilka sposobów: w biletomacie w autobusie, jeśli ten ma awarię to kierowca sprzeda bilet, są też biletomaty stacjonarne (w Galerii Wisła, na Skarpie i w Al. Jachowicza), w kioskach, w punktach sprzedaży, polecamy także aplikacje na smartfony SkyCash i moBilet.

Jednocześnie informujemy, że uprawnienia dotychczasowej firmy kontrolującej „Serinus sp. z o.o.” tracą ważność.

Prosimy Pasażerów o uważne sprawdzanie nazwy firmy umieszczonej na identyfikatorach kontrolerów.