W związku z zamknięciem dla ruchu odcinka Al. Kobylińskiego od skrzyżowania z ul. Topolową do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza oraz południowego pasa Al. Kobylińskiego (od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Bielską) w dniu 1 listopada (Wszystkich Świętych) autobusy linii 4, 14, 15, 20, 24, 26, 31, 35, 100, 103, 104 i 105 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Na ulicy Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu z ul. Topolową (przy rogatkach) i na ul. Dobrzyńskiej przy skrzyżowaniu z Al. Kobylińskiego (przy „Wcześniaku”) ustawione będą przystanki zastępcze.

Autobusy linii 4, 14, 24, 100, 103, 104 i 105 w obydwu kierunkach ominą przystanek Skłodowskiej w Al. Kobylińskiego (przy basenie) i zatrzymają się na przystankach zastępczych na ul. Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu z ul. Topolową (przy rogatkach) i na ul. Dobrzyńskiej przy skrzyżowaniu z Al. Kobylińskiego (przy „Wcześniaku”). Jadąc z kierunku centrum dodatkowo zatrzymają się na przystanku Nowowiejskiego na ul. Łukasiewicza (przy „Ekonomiku”).

Autobusy linii 15 i 20 jadąc w kierunku Podolszyc ominą przystanki Jachowicza (młyn) i Ostatnia i przejadą ulicami Łukasiewicza (przez przystanek Nowowiejskiego przy „Ekonomiku”), Nowowiejskiego i Kwiatka. W kierunku przeciwnym trasa bez zmian (Bielska – Kobylińskiego – Łukasiewicza).

Autobusy linii 26 i 35 jadąc w kierunku Podolszyc ominą przystanek Hermana i przejadą ulicą Tysiąclecia (przez przystanki Wolskiego i Rembielińskiego). W kierunku Winiar / Orlenu trasa bez zmian (Jachowicza – Kobylińskiego – Łukasiewicza).

Autobusy linii 31 w kierunku Orlenu przejadą ulicami Mościckiego, Miodową i Tysiąclecia. W kierunku Skarpy od przystanku Spacerowa w Al. Kobylińskiego pojadą ulicami Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego.

Autobusy pozostałych linii kursować będą na trasach stałych.

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:

  • Skłodowskiej (w Al. Kobylińskiego przy basenie) – w obydwu kierunkach przystanki nieczynne; autobusy linii 4, 14, 24, 100, 103, 104 i 105 w obydwu kierunkach zatrzymają się na przystankach zastępczych na ul. Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu z ul. Topolową (przy rogatkach) i na ul. Dobrzyńskiej (przy „Wcześniaku”); autobusy linii 31 kursować będą ulicą Miodową;
  • Jachowicza (młyn) – nieczynny; autobusy linii 15 i 20 w kierunku Podolszyc pojadą ulicami Łukasiewicza i Nowowiejskiego (zatrzymają się na przystanku Nowowiejskiego przy „Ekonomiku”); autobusy linii 31 pojadą ul. Tysiąclecia;
  • Hermana w stronę Al. Kobylińskiego – bez obsługi autobusami linii 26 i 35 w kierunku Podolszyc (pojadą przez przystanek Wolskiego na ul. Tysiąclecia);
  • Ostatnia (na ul. Bielskiej) – bez obsługi autobusami linii 15 i 20;
  • Nowowiejskiego w obydwu kierunkach – bez obsługi autobusami linii 4 i 24; autobusy linii 4 i 24 zatrzymają się na przystankach zastępczych na ul. Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach); na przystanku na ul. Łukasiewicza w kierunku ul. Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”) zatrzymywać się będą autobusy linii 14 (kierunek Winiary), 15, 20, 33 (kierunek Podolszyce), 100 (kierunek Dziarnowo), 103 (kierunek Brudzeń Duży), 104 (kierunek Mańkowo) i 105 (kierunek Brwilno).