W związku z zamknięciem dla ruchu ulic Wiadukt i Kostrogaj na czas przebudowy od czwartku 20 lipca 2017 r. do odwołania autobusy linii 4, 24 i 37 nie będą przejeżdżały przez ulice Kostrogaj i Wiadukt. W dni powszednie w godzinach szczytu na trasie Gwardii Ludowej – Przemysłowa – Kostrogaj kursować będą autobusy linii zastępczej x4. Na ul. Kostrogaj przy skrzyżowaniu z ul. Wiadukt utworzona zostanie pętla Kostrogaj (zastępczy). Przystanki Wiadukt i Kostrogaj, magazyny nie będą obsługiwane.

Autobusy linii 4 i 24 w obydwu kierunkach przejadą ulicami Gwardii Ludowej i Bielską bez wjazdu w ulice Kostrogaj i Wiadukt. Na trasie objazdowej zatrzymają się na przystankach Przemysłowa (na ul. Gwardii Ludowej) i Lotnisko (na ul. Bielskiej). Z przystanku Kostrogaj, straż (na ul. Gwardii Ludowej) w godzinach szczytu w dni powszednie odjeżdżać będą autobusy linii x4 w kierunku pętli tymczasowej Kostrogaj (zastępczy). Uwaga – przejście piesze do ulicy Wiadukt od strony ulicy Bielskiej nie będzie możliwe.

Autobusy linii zastępczej x4:

– rozpoczną trasę na ulicy Gwardii Ludowej na przystanku Kostrogaj, straż (możliwość przesiadki z linii 4 i 24), następnie zatrzymają się na przystankach: Kostrogaj, zajezdnia 04 (na ul. Przemysłowej – możliwość przesiadki z linii 37), Kostrogaj, zajezdnia 02 (przy PUP), Kostrogaj, zakłady i zakończą trasę na tymczasowej pętli Kostrogaj (zastępczy) przy skrzyżowaniu ulic Kostrogaj i Wiadukt;

– z pętli tymczasowej Kostrogaj (zastępczy) przejadą zatrzymując się na przystankach Kostrogaj, zakłady i Kostrogaj, zajezdnia 01 (przy PUP) do przystanku Kostrogaj, straż na ul. Gwardii Ludowej (tam możliwość przesiadki na linie 4 i 24 w kierunku centrum).

Autobusy linii 37:

– w kierunku Kostrogaju od ulicy Targowej przejadą ulicami Bielską, Gwardii Ludowej i Przemysłową do pętli Kostrogaj; na trasie objazdowej zatrzymają się na przystankach Przemysłowa (na ul. Gwardii Ludowej), Kostrogaj, zajezdnia (na ul. Przemysłowej), Przemysłowa, zakłady i Kostrogaj (pętla);

– w kierunku Podolszyc / Borowiczek trasę rozpoczną na pętli Kostrogaj i przejadą ulicami Przemysłową, Gwardii Ludowej i Bielską; na trasie objazdowej zatrzymają się na przystankach Kostrogaj (pętla), Przemysłowa, zakłady, Kostrogaj, zajezdnia 03 (na ul. Przemysłowej przy KM) i Przemysłowa (na ul. Gwardii Ludowej).