20 maja Komunikacja Miejska Płock zaprasza wszystkich mieszkańców Płocka i gmin ościennych na Piknik Rodzinny, który odbędzie się na terenie zajezdni w godzinach 10.00 – 16.00. Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji. Będzie strefa dla dzieci. A w niej m.in. tor przeszkód, tor ze zdalnie sterowanymi samochodzikami, kolorowe malowanie twarzy, dzieci w kilka minut mogą zmienić się w groźnego tygrysa, czy słodkiego misia. Animatorzy w firmy Recon zadbają aby nasze dzieci się nie nudziły. Zabawy konkursy integracyjne, narty wieloosobowe, spodnie trzyosobowe, kącik malowanek – to tylko mała zapowiedź tego co czekać będzie na dzieci w sobotę.

Dorośli za to będą mogli sprawdzić, czy poradzą sobie z prowadzeniem autobusu.  – Specjalnie na tę okazję do Płocka przyjedzie profesjonalny symulator jazdy autobusem. Nigdy wcześniej takiego w naszym mieście nie było. To dokładnie taki sam symulator, na którym szkolą się zawodowi kierowcy. Dzięki temu urządzeniu mogą trenować jazdę w ekstremalnych warunkach pogodowych, czy terenowych – tłumaczy Kinga Wochowska, rzecznik KM Płock

Wszystkich, bez względu na wiek KM zaprasza na grilla.

To jeszcze nie wszystko. Tego dnia poznamy najlepszego kierowcę KM Płock 2016 r.

Konkurs na najlepszego kierowcę roku Komunikacji Miejskiej Płock jest organizowany od trzech lat.  – Do tej pory było tak, że w styczniu ogłaszaliśmy listę 10 najlepszych kierowców. Zgodnie z regulaminem Konkursu, cała dziesiątka otrzymywała nagrody pieniężne, a najlepszy dodatkowo otrzymywał tytuł Kierowcy Roku. W ubiegłym roku zasady się zmieniły. Konkurs  podzieliliśmy na dwie części, tzw. cz. zasadniczą i cz. finałową – tłumaczy Janusz Majchrzak , Prezes Zarządu KM Płock

W części zasadniczej nic się nie zmieniło. Co miesiąc wyłaniany był kierowca miesiąca i najlepsza dziesiątka (tu także były przyznawane regulaminowe nagrody pieniężne). Na koniec roku na podstawie łącznej punktacji z poszczególnych miesięcy wyłoniona została najlepsza 10., która uzyskała prawo udziału w finale Konkursu.

Finał odbędzie się 20 maja 2017 r. (w najbliższą sobotę) na terenie zajezdni KM Płock. Tego dnia kierowcy będą rywalizować między sobą w pięciu konkurencjach. – Sprawdzimy ich wiedzę z przepisów ruchu drogowego,  jak w ekstremalnych sytuacjach obsługują pasażerów, jak poradzą sobie w symulatorze autobusu i  w najbardziej widowiskowej konkurencji, w której zaprezentują swoje umiejętności z zakresu precyzyjnego manewrowania pojazdem – tłumaczy Sławomir Pakulski, kierownik Działu Przewozów w KM Płock.

W sobotę na podstawie części zasadniczej i finałowej wyłoniony zostanie Kierowca Roku, poznamy także ostateczną klasyfikację najlepszej dziesiątki. – Tak jak w poprzednich edycjach, kierowcy otrzymają nagrody pieniężne. Główna nagroda to 3500 zł – uzupełnia Karina Dzierbicka, kierownik Działu Kadr KM Płock.

– Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dla nas dzień, był również świętem dla wszystkich mieszkańców Płocka i gmin ościennych. To doskonała okazja abyśmy się nawzajem poznali. Bo przecież nie ważne czy ktoś jest naszym pasażerem, na co dzień podróżuje prywatnym samochodem, rowerem itp. , Każdy ma kontakt z autobusami KM Płock i ich kierowcami – mówił podczas konferencji prasowej Janusz Majchrzak

– Chcemy przybliżyć mieszkańcom pracę naszych kierowców – tłumaczy Kinga Wochowska, rzecznik prasowy KM. – To bardzo stresujący zawód, z czego wielu z nas nie zdaje sobie sprawy. Liczy się nie tylko technika prowadzenia pojazdu, ale też szybka reakcja na to, co dzieje się na drodze oraz w autobusie. Kierowca jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo pasażerów.

Aby ułatwić płocczanom dojazd na Piknik, Komunikacja Miejska tego dnia uruchomi specjalną piknikową, bezpłatną linię. Do południa kursował na niej będzie jeden z najstarszych autobusów w KM Płock – Ikarus, a po południu na ulice miasta wyjedzie najnowszy nabytek płockiej spółki – Solaris Urbino 12.

To nie koniec atrakcji, dla miłośników autobusów KM Płock przygotowała specjalną niespodziankę. Otóż podczas tegorocznej Nocy muzeów, na nocne linie wyjadą dwa Ikarusy. – Niewykluczone, że  będzie to ostatnia szansa na przejechanie się regularną, nocną linią naszymi Ikarusami – dodaje Janusz Majchrzak.