Tańsze bilety i więcej połączeń z Płockiem, takie zmiany czekają mieszkańców gminy Słupno już od 1 sierpnia 2016 r. Wczoraj w urzędzie Gminy Słupno odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca nowości w układzie komunikacyjnym. Będą to radykalne zmiany w transporcie publicznym funkcjonującym na terenie gminy Słupno. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy postanowiliśmy uatrakcyjnić dotychczasową ofertę przewozową i dostosować ją do potrzeb pasażerów. Nowe rozwiązanie zapewnia ciągłość w kursowaniu autobusów do Płocka przez cały dzień. Między Płockiem a gminą Słupno kursować będą autobusy trzech nowych linii: 130 (do Słupna przez Nowe Gulczewo, Mirosław i ul. Królewską w Cekanowie), 131 (do Wykowa przez ul. Płocką w Cekanowie, Słupno i Liszyno) i 132 (linia okrężna z Płocka przez Borowiczki-Pieńki, Liszyno i Bielino). Dodatkowo tylko na terenie gminy uruchomiona zostanie linia L2 ze Słupna do Święcieńca przez Miszewko Strzałkowskie, Mijakowo, Sambórz i Ramutowo. Kursy linii 12, 25, 27, 28 i 30 nie będą już wykonywane.

Autobusy linii 130 kursować będą przez cały dzień co godzinę. Kursy linii 131 w godzinach szczytu wykonywane będą również co 60 min., a rzadziej poza godzinami szczytu. Autobusy linii 132 i L2 kursować będą w godzinach zbliżonych do dzisiejszych linii 25 i 30.

W Płocku trasy nowych linii zakończone będą na przystanku Armii Krajowej na ul. Wyszogrodzkiej, z którego w kierunku centrum Płocka autobusy odjeżdżają z bardzo wysoką częstotliwością (odjeżdżają stamtąd m.in. linie 2, 3, 14, 19, 20, 22, 24, 26, 33, 35, 37, A). W kierunku Słupna autobusy odjeżdżać będą już z przystanku Popiełuszki (na ul. Wyszogrodzkiej przy Leroy Merlin).

Dzięki nowej taryfie, która obowiązywać będzie od 1 lipca 2016 r., przesiadka nie będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami. Po zmianach bilet jednorazowy na strefę B (czyli na przejazd np. z gminy Słupno do Płocka) w nowej, niższej cenie (4 zł normalny, 2 zł ulgowy) będzie uprawniać do nieograniczonej liczby przejazdów autobusami wszystkich linii w strefach A i B przez 60 min. od momentu skasowania. Zasady obowiązujące dotychczas posiadaczy biletów okresowych (np. 30-dniowych) na strefę B nie ulegną zmianie – nadal będzie można korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów autobusami wszystkich linii w strefach A i B (np. w Płocku i gminie Słupno). Cena biletu 30-dniowego obowiązującego we wszystkie dni tygodnia wynosi 130 zł (ulgowy 65 zł), a obowiązującego tylko od poniedziałku do piątku wynosi 84 zł (42 zł ulgowy). Bilet jednorazowy uprawniający do przejazdu tylko po terenie gminy – po 1 lipca jego cena wyniesie 3,20 zł (1,60 zł ulgowy).

NOWE TRASY LINII

130

z Płocka: Popiełuszki (przystanek na ul. Wyszogrodzkiej przy Leroy Merlin) – Wyszogrodzka (bez wjazdu w al. Jana Pawła II) – Nowe Gulczewo (Szlachecka – Ketlinga) – Gulczewo – Mirosław – Cekanowo (Królewska) – Słupno (Miszewska do pętli przy zajeździe, wybrane kursy dalej do ul. Młynarskiej)

do Płocka: wybrane kursy z ul. Młynarskiej w Słupnie – Miszewska – Cekanowo (Królewska) – Mirosław – Gulczewo – Nowe Gulczewo (Ketlinga – Szlachecka) – Wyszogrodzka (bez wjazdu w al. Jana Pawła II) do przystanku Armii Krajowej

131

z Płocka: Popiełuszki – Wyszogrodzka – Cekanowo (Płocka) – Słupno (pętla przy zajeździe – Pocztowa) – Liszyno (przy szkole) – Wykowo

do Płocka: Wykowo – Liszyno (przy szkole) – Słupno (Pocztowa – pętla przy zajeździe) – Cekanowo (Płocka) – Wyszogrodzka do przystanku Armii Krajowej

132

trasa okrężna: Popiełuszki – Wyszogrodzka – al. Jana Pawła II – Mazura – Gościniec – Korczaka – Harcerska – pl. Witosa – Borowiczki-Pieńki (Piastowska) – Liszyno (Sikory – Jagiellońska) – Bielino (Słowiańska) – Raczkowizna – pl. Witosa – Harcerska – Korczaka – Grabówka – ks. Niedzielaka – Gościniec – al. Jana Pawła II – Wyszogrodzka (koniec na przystanku Armii Krajowej)

L2

ze Słupna: pętla przy zajeździe – Miszewska – Miszewko Strzałkowskie – Miszewko-Stefany – Sambórz – Ramutowo – Święcieniec

do Słupna: Święcieniec – Mijakowo – Miszewko-Stefany – Miszewko Strzałkowskie – Słupno (Miszewska do pętli przy zajeździe)