Ubiegły tydzień w płockiej komunikacji obfitował w ważne dla Spółki i jej pracowników wydarzenia. W czwartek z okazji Jubileuszu 55 lecia oficjalnie została oddana do użytku nowa hala serwisowo – naprawcza. Realizacja tej inwestycji możliwa była dzięki pożyczce z Banku Gospodarstwa Krajowego uzyskanej na preferencyjnych warunkach w programie JESSICA. Nowa hala to przede wszystkim lepsze warunki pracy, ale również rozszerzenie naszej działalności komercyjnej, w ramach której funkcjonuje Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, a już wkrótce pierwszych klientów zacznie obsługiwać nowoczesna myjnia autobusów i pojazdów ciężarowych. Nowa hala to również szansa dla młodych, odbywać się tu będą praktyki zawodowe uczniów płockich szkół: ZST „Siedemdziesiątka” oraz ZSZ nr 2 im. M.Skłodowskiej Curie.

Podczas czwartkowej uroczystości nasi goście mogli podziwiać również nowo zakupione Solarisy, trzy krótkie i jeden przegubowy. Nowe autobusy to pojazdy 4 generacji, spełniające bardzo niską emisję spalin EURO 6. Autobus przegubowy tej generacji jest pierwszym pojazdem w Polsce, po Hanowerze i Barcelonie. Imprezę uświetniła odsłona nowego sztandaru firmowego oraz jego poświęcenie. Początek naszej uroczystości otworzył film, który zdobył pierwsze miejsce w konkursie pn. „Nagraj film na 55 lecie KM-Płock”, autorstwa Rafała Wyrzykowskiego, którego przedstawiliśmy podczas spotkania i przekazaliśmy mu nagrodę w postaci kamery. Była też niespodzianka dla naszych pasażerów, otóż na ulice Płocka wyjechał zabytkowy Jelcz MEX 272 z roku 1977, potocznie zwany „ogórkiem”. Wewnątrz autobusu można było dokonać zakupu okolicznościowego biletu, stylizowanego na stary. „Ogórek” okazał się totalnym hitem nie tylko wśród podróżujących, ale również wśród przechodniów, którzy spotykali go w czwartek na naszych ulicach.

Postanowiliśmy przedstawić i pochwalić się nowościami również z mieszkańcami naszego miasta, dlatego w sobotę otworzyliśmy dla nich nasze drzwi i zaprowadziliśmy ich tam, gdzie na co dzień nie mieliby okazji zwiedzić. Licznie odwiedzili nas także miłośnicy komunikacji miejskiej, obok najnowszych autobusów zachwycali się również pozostałym naszym taborem, szczególnie Ikarusami. Wszystkim, którzy nas tego dnia odwiedzili serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na kolejne takie spotkania.

 

 

Realizacja inwestycji pn.