W związku z zamknięciem dla ruchu odcinka ul. Dobrzykowskiej między rondem 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa a wjazdem do ogródków działkowych Złote Piaski (etap I zamknięcia) od poniedziałku 17 sierpnia 2015 r. od ok. godz. 8 do odwołania (na okres ok. dwóch miesięcy) autobusy linii 2 i 21 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Autobusy linii 21 kursować będą przez most Solidarności i Podolszyce z pominięciem Radziwia.

Autobusy linii 2 między Skarpą a Radziwiem w obydwu kierunkach kursować będą wg obowiązujących rozkładów jazdy. W dni powszednie nie będzie wykonywany kurs o godz. 6:31 ze Skarpy do Tokar. Kurs o godz. 20:38 ze Skarpy we wszystkie dni tygodnia będzie skrócony do przystanku Cicha. Autobus linii 2 z przystanku Cicha w dni powszednie o godz. 7:12 odjeżdżać będzie z przystanku na ul. Cichej. Autobusy linii 21 z Jachowicza oraz z Gąbina i Dobrzykowa odjeżdżać będą wg obowiązujących rozkładów jazdy. Na przystankach oraz na stronie internetowej zamieszczone będą szczegółowe rozkłady jazdy linii 2 i 21.

Zobacz rozkłady jazdy linii 2 i 21 obowiązujące w czasie I etapu zamknięcia ul. Dobrzykowskiej (pliki PDF):

Zobacz rozkład jazdy z poszczególnych przystanków (pliki PDF):

Trasa objazdowa dla autobusów linii 2:

  • ze Skarpy (patrz informacja o zamknięciu ul. Dobrzyńskiej) – Mościckiego – Miodowa – Tysiąclecia – Bielska – Jachowicza (patrz informacja o zamknięciu ul. Kwiatka) – Kilińskiego – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Portowa – Popłacińska – Kolejowa – Cicha (koniec trasy wybranych kursów) – Dobrzykowska do przystanku OD Złote Piaski, dalej wybrane kursy przez Tokary (z wjazdem na pętlę) na Podolszyce na przystanek Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej w kierunku centrum – przy Lidlu);
  • w kierunku Skarpy wybrane kursy wyjadą z Podolszyc z przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej w kierunku centrum – przy Lidlu) i przez Tokary (z wjazdem na pętlę) dojadą na ul. Dobrzykowską na przystanek OD Złote Piaski, gdzie trasę rozpoczną kolejne kursy, dalej Dobrzykowska – Kościelna (kursy z Cichej bez zmian) – Kolejowa – Popłacińska – Portowa – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Kilińskiego – Sienkiewicza – Bielska – Tysiąclecia – Miodowa – Mościckiego – Dobrzyńska (koniec na przystanku Skarpa).

Autobusy linii 2 w obydwu kierunkach nie dojadą do przystanków OD Oaza, Czwartaków i pętli Podolszyce. W dni powszednie większość kursów zakończy trasę na przystanku OD Złote Piaski na ul. Dobrzykowskiej. W dni wolne większość kursów realizowana będzie na Tokary i Podolszyce.

Trasa objazdowa dla autobusów linii 21:

  • z dworca Jachowicza (patrz informacja o zamknięciu ul. Kwiatka) – Jachowicza – Kilińskiego – Wyszogrodzka (przejazd przez przystanek Armii Krajowej przy Lidlu) – most Solidarności – Tokary – Jordanów itd. w kierunku Dobrzykowa lub Gąbina;
  • z Gąbina lub Dobrzykowa normalną trasą (według obowiązujących rozkładów jazdy) do Tokar, dalej most Solidarności – Wyszogrodzka (przez przystanek Armii Krajowej przy Lidlu) – Sienkiewicza – Bielska – Jachowicza (teatr).

Autobusy linii 21 w obydwu kierunkach nie dojadą do przystanków Zoo, Radziwie, wiadukt, Kościelna, Cicha, Gąbińska, OD Nadwiślański, OD Złote Piaski i OD Oaza. W obydwu kierunkach autobusy zatrzymają się na wszystkich przystankach na trasie objazdu.

 

Zmiana obsługi przystanków w czasie zamknięcia ul. Dobrzykowskiej:

  • Podolszyce, Czwartaków – bez obsługi autobusami linii 2;
  • OD Oaza – w obydwu kierunkach bez obsługi;
  • Zoo, Radziwie, wiadukt, Kościelna, Cicha, Gąbińska, OD Nadwiślański, OD Złote Piaski – bez obsługi autobusami linii 21; w zastępstwie autobusy linii 21 w obydwu kierunkach zatrzymają się na przystankach Ogródek jordanowski, Wiatraki, Fabryczna, Żytnia, Graniczna i Armii Krajowej (w obydwu kierunkach na przystanku w kierunku centrum – przy Lidlu).