W dniu 01. 09. 2015 r. (wtorek) zmianie ulegną tymczasowe rozkłady jazdy linii 2 i 21 ważne w czasie I etapu zamknięcia ul. Dobrzykowskiej (zamknięcie ul. Dobrzykowskiej między rondem 19. PP Odsieczy Lwowa a wjazdem do ogródków działkowych Złote Piaski). Uruchomiona zostanie również linia komunikacji zastępczej x2 na trasie Tokary – Popłacińska – Portowa – Kolejowa – Cicha – Tokary. Niżej szczegółowe rozkłady linii 2, 21 i x2 obowiązujące od 01. 09. 2015 r. do odwołania.

 

Tabelaryczne rozkłady jazdy (pliki PDF):

Rozkłady jazdy z poszczególnych przystanków (pliki PDF):

 

Trasa objazdowa dla autobusów linii 2:

  • ze Skarpy (patrz informacja o zamknięciu ul. Dobrzyńskiej) – Mościckiego – Miodowa – Tysiąclecia – Bielska – Kwiatka – Kolegialna – Kilińskiego – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Portowa – Popłacińska – Kolejowa – Cicha (koniec trasy wybranych kursów) – Dobrzykowska do przystanku OD Złote Piaski, dalej wybrane kursy przez Tokary (z wjazdem na pętlę) na Podolszyce na przystanek Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej w kierunku centrum – przy Lidlu);
  • w kierunku Skarpy wybrane kursy wyjadą z Podolszyc z przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej w kierunku centrum – przy Lidlu) i przez Tokary (z wjazdem na pętlę) dojadą na ul. Dobrzykowską na przystanek OD Złote Piaski, gdzie trasę rozpoczną kolejne kursy, dalej Dobrzykowska – Kościelna (kursy z Cichej bez zmian) – Kolejowa – Popłacińska – Portowa – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Kilińskiego – Sienkiewicza – Bielska – Tysiąclecia – Miodowa – Mościckiego – Dobrzyńska (koniec na przystanku Skarpa).

Autobusy linii 2 w obydwu kierunkach nie dojadą do przystanków OD Oaza, Czwartaków i pętli Podolszyce. W dni powszednie większość kursów zakończy trasę na przystanku OD Złote Piaski na ul. Dobrzykowskiej. W dni wolne większość kursów realizowana będzie przez Tokary na Podolszyce.

 

Trasa linii komunikacji zastępczej x2:

  • z Tokar przejazd bezpośredni na Popłacińską (tam możliwość przesiadki na autobusy linii 2, 7, 13 w kierunku centrum), dalej Portową i Kolejową do Cichej (na ul. Cichej) – tam koniec i początek trasy w kierunku Tokar;
  • z Cichej odjazd zawsze kilka minut po przyjeździe autobusu linii 2 ze Skarpy i przejazd bezpośredni do przystanku Tokary.

Bilet skasowany w autobusie linii x2 zachowuje ważność po przesiadce w kierunku centrum przez 60 min. od momentu skasowania lub nabycia w biletomacie. Bilet skasowany w autobusie linii 2 jadącym ze Skarpy w kierunku Radziwia zachowuje ważność w autobusie linii x2 przez 60 min. od skasowania lub nabycia w biletomacie (patrz przepisy porządkowe).

 

Trasa objazdowa dla autobusów linii 21:

  • z Dworca kolejowego – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Kwiatka – Kolegialna – Wyszogrodzka (przejazd przez przystanek Armii Krajowej przy Lidlu) – most Solidarności – Tokary – Jordanów itd. w kierunku Dobrzykowa lub Gąbina;
  • z Gąbina lub Dobrzykowa normalną trasą do Tokar, dalej most Solidarności – Wyszogrodzka (przez przystanek Armii Krajowej przy Lidlu) – Sienkiewicza – Bielska – Jachowicza – Dworcowa – Dworzec kolejowy.

Autobusy linii 21 w obydwu kierunkach nie dojadą do przystanków Zoo, Radziwie, wiadukt, Kościelna, Cicha, Gąbińska, OD Nadwiślański, OD Złote Piaski i OD Oaza. W obydwu kierunkach autobusy zatrzymają się na wszystkich przystankach na trasie objazdu.