Miejski Zarząd Dróg od poniedziałku 19 września rozpoczął wymianę oznakowania przystanków autobusowych Komunikacji Miejskiej. Nowe oznakowanie przystanków oprócz estetycznych słupków i znaków D-15 będzie zawierało tablice informacyjne z nazwami ulic z wykorzystaniem elementów graficznych kojarzących się z Płockiem.

Autorem projektu nowych tablic informacyjnych na płockich przystankach jest Mikołaj Łakomski – Plastyk Miasta Płocka. Nad znakami D-15 zostanie umieszczona nazwa ulicy przy której znajduje się przystanek, herb Płocka oraz numery linii autobusowych odjeżdżających z danego przystanku. Całość przedstawiona jest na tle żółto-czerwono-niebieskich barw Płocka. W ten sposób poza estetyką oznakowania przystanków buduje się tożsamość wizualną miasta wykorzystując elementy graficzne jednoznacznie kojarzone z Płockiem.

Do połowy października w ten sposób zostaną oznakowane wszystkie przystanki, które znajdują się w granicach administracyjnych Płocka. Dodatkowo tam gdzie nie ma wiat przystankowych Komunikacja Miejska umieści rozkłady jazdy na nowych słupkach oraz zdemontuje dotychczasowe wyeksploatowane oznakowanie.