Już wkrótce na płockich ulicach będzie jeździł nowiutki autobus marki Solaris. Wczoraj został rozstrzygnięty przetarg odnośnie zakupu pojazdu. Oferta wielkopolskiej firmy Solaris była jedyną, która do nas wpłynęła w przetargu nieograniczonym. Produkty firmy Solaris spełniają najwyższe standardy jakości. Około 60%  autobusów produkowanych jest na eksport. Pojazdy marki Solaris można spotkać w 22 krajach europejskich. Charakterystyczny dla tej marki symbol – zielony jamnik informuje, że autobus jest przyjazny dla środowiska i pasażerów, ekonomiczny oraz „niskopodłogowy”

W przyszłoroczne upały płocczanie będą mogli komfortowo podróżować. Zamiast skwaru i duszności w pojazdach ma panować przyjemny chłód, tabor Komunikacji Miejskiej w Płocku zasili klimatyzowany  Solaris Urbino 12.  Autobus wyposażony jest w silnik firmy DAF zasilany olejem napędowym o mocy 314 KM i pojemności 9186 cm3. Silnik ten spełnia europejską normę emisji zanieczyszczeń Euro 5.  12 metrowy, niskopodłogowy pojazd posiada 95 miejsc pasażerskich, w tym 31 miejsc siedzących. Z myślą o pasażerach niepełnosprawnych został wyposażony w specjalną platformę, która ułatwi wjazd do autobusu wózkiem inwalidzkim. Wnętrze autobusu jest objęte monitoringiem, składającym się z czterech kamer oraz rejestratora cyfrowego, zapisującego obraz z kamer. Producent zapewnia 3 letni okres gwarancji.

Komunikacja Miejska Płock Sp. z o.o. może zrealizować zakup autobusu dzięki dofinansowaniu, które otrzymała od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 600 tysięcy netto, natomiast całkowity koszt zakupu to 744.900 złotych netto.

W przyszłym tygodniu planowane jest podpisanie umowy z firmą Solaris, realizacja ma nastąpić do 31 grudnia br.