W czwartek ,18 sierpnia br. odbyło się spotkanie dotyczące nowego układu komunikacyjnego, podczas którego obecni byli przedstawiciele Urzędu Miasta Płocka – Beata Bednarz i Jacek Ambroziak, uczestnicy forum KM Płock – miłośnicy komunikacji publicznej oraz zarząd i pracownicy spółki.

Cieszy nas fakt, że zaproponowany przez nas nowy układ budzi tak duże zainteresowanie. Statystyki wskazują, że 120 tysięcy internautów miesięcznie odwiedza stronę z propozycją zmian komunikacyjnych w Płocku – podkreślił Prezes Zarządu – Janusz Majchrzak. Oglądają nas nie tylko internauci z Płocka ( jest ich 70 tysięcy miesięcznie), ale również innych miast zarówno w Polsce, jak i za granicą ( w 31 krajach świata).  Podczas spotkania poruszono problem błędnych rozwiązań w ruchu drogowym, głownie na skrzyżowaniach, które mogą mieć duży wpływ na bezbłędne wdrożenie nowego systemu. Problemy infrastrukturalne w naszym mieście wywołały burzliwą dyskusję. Wszystkie uwagi są dla nas cenne i niewątpliwie będą przez nas analizowane, a być może z niektórych również skorzystamy – argumentował Janusz Majchrzak. Wczorajsze spotkanie było pierwszym tego typu, ale nie ostatnim. Kolejne planujemy zorganizować z przedstawicielami służb miejskich, gdzie mamy nadzieję zapadną wiążące decyzje z rozwiązaniami odnośnie odblokowania płockich ulic.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i udział w dyskusji i już dziś zapraszamy na następne spotkanie, o którym również poinformujemy.