Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym przy ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku - Komunikacja Miejska Płock Sp. z o.o.

Komunikacja Miejska Płock Sp. z o.o. Aktualności Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym przy ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym przy ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku

Dziś rano o godzinie 5:20 doszło do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym przy ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku, która mogła zakończyć się tragicznie. Na przejeździe kolejowym nie były opuszczone rogatki, a zdarzenie to zauważył kierowca autobusu jadącego tą trasą, zaledwie chwilę przed przejazdem pociągu.

Sytuacja była skrajnie niebezpieczna, a kierowca autobusu zareagował błyskawicznie, zatrzymując pojazd tuż przed przejazdem kolejowym. Maszynista pociągu uruchomił sygnały dźwiękowe dopiero w ostatnich chwilach przed przejazdem przez ulicę Wyszogrodzką.

Ten incydent skrajnie podkreśla pilną potrzebę skrupulatnego nadzoru nad wszystkimi przejazdami kolejowymi. Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i pasażerów jest absolutnym priorytetem, a dzisiejsza sytuacja wyraźnie dowodzi, że nie możemy ignorować tej kwestii.

Apelujemy do Polskich Kolei Państwowych o natychmiastowe działania mające na celu wyeliminowanie podobnych sytuacji. Jednocześnie przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz o natychmiastowym zgłaszaniu wszelkich awarii lub nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu.

Kategoria: Aktualności

Zobacz także