Klimatyzacja w autobusach KM - Płock  - Komunikacja Miejska Płock Sp. z o.o.

Komunikacja Miejska Płock Sp. z o.o. Aktualności Klimatyzacja w autobusach KM – Płock 

Klimatyzacja w autobusach KM – Płock 

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o klimatyzacji w autobusach Komunikacji Miejskiej – Płock

Zbliża się lato i temperatury robią się coraz wyższe, przypominamy kilka informacji dotyczących działania klimatyzacji w naszych autobusach. 

  • Klimatyzację włączamy, kiedy temperatura powietrza przekracza 22 stopnie Celsjusza. Dyżurujący dyspozytor wydaje polecenie wszystkim kierowcom, aby włączyli klimatyzację. 
  • Po dojechaniu do najbliższej pętli, kierowcy włączają klimatyzację równocześnie zamykając i blokując okna i szyberdach. 
  • Podobnie jest z wyłączaniem klimatyzacji. Na polecenie dyspozytora i po dojechaniu do najbliższej pętli kierowcy wyłączają klimatyzację i odblokowują okna, a w razie potrzeby otwierają szyberdachy.
  • Pamiętaj, że korzystanie z „ciepłego guzika” sprawia, że klimatyzacja działa wydajniej. 
Piktogram klimatyzacja.

W taborze KM-Płock mamy obecnie 72 klimatyzowane autobusy. Wszystkie pojazdy z klimatyzacją oznaczone są specjalnym piktogramem, znajdującym się nad środkowymi drzwiami, który widoczny jest dla pasażerów oczekujących na przystanku.  

Chcesz mieć pewność, że autobus, którym będziesz jechać będzie wyposażony w klimatyzację? Nic prostszego, zainstaluj aplikacja MyBus. Oprócz rozkładu jazdy sprawdzisz w niej także, czy autobus, którym zamierzasz podróżować posiada klimatyzację.  

Kategoria: Aktualności

Zobacz także