Od 1 lipca (sobota) uruchomiona zostanie nowa linia o numerze 130, której trasa będzie przebiegać przez ulicę Wiejską w Cekanowie, co jest nowością.

W szczycie porannym i popołudniowym trasa linii będzie się zaczynać i kończyć na przystanku Jachowicza (teatr), po za szczytem początek trasy w stronę Słupna to przystanek Popiełuszki, natomiast jej koniec to przystanek Armii Krajowej.  Tam można przesiąść się w autobusy linii  2, 3, 14, 19, 20, 22, 24, 26, 33, 35, 37, A i N1 do centrum.

Trasa linii 130 przebiega przez: Jachowicza (teatr) – Jachowicza – Piłsudskiego – Wyszogrodzka – Cekanowo (w stronę zajazdu przez ulicę Wiejską, Królewską, Miszewską)-Słupno Zajazd – Cekanowo (z powrotem prosto ulicą Płocką)- Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Jachowicza.

Wybrane kursy przejadą również przez przystanek Mirosław, Plebanka.

Linia 130 może posłużyć również jako linia zapewniająca dojazd pasażerom linii 3 na trasie Popiełuszki – Imielnica. Autobusy linii x3 i 130 z przystanku Popiełuszki (w kierunku Imielnicy) i z przystanku Imielnica (w kierunku Podolszyc) odjeżdżać będą naprzemiennie co ok. 15 – 20 minut w godzinach szczytu  w dni powszednie oraz co ok. 30 – 50 minut w pozostałych porach.

W związku z uruchomieniem linii 130, linia 28 zostanie zlikwidowana.