W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Sienkiewicza na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja, na czas remontu od piątku 25 września 2015 r. od ok. godz. 20 do niedzieli 27 września do ostatnich kursów linii dziennych autobusy linii 2, 4, 7, 8, 10, 15, 19, 20, 21, 22, 24, 29, 33, N1 i N2 zostaną skierowane na trasy objazdowe Alejami Jachowicza. Ruch na ul. Kwiatka i Kolegialnej zostanie utrzymany bez zmian. Przystanki Misjonarska, Tumska, Bielska i Jachowicza (Bielska) (przy poczcie na ul. Bielskiej) będą nieczynne. Rozkłady jazdy nie ulegną zmianie. Autobusy linii N1 w nocy z niedzieli 27 na poniedziałek 28 września kursować będą już normalną trasą ulicą Sienkiewicza.

 Trasa objazdowa dla autobusów linii 2, 7 i N2:

 • z Winiar / Kostrogaju w stronę Cichej / Podolszyc / Ciechomic trasa bez zmian ulicami Kwiatka i Kolegialną;
 • z Podolszyc / Cichej / Ciechomic normalną trasą do przystanku Zoo, następnie alejami Killińskiego i Jachowicza i normalną trasą na Winiary / Kostrogaj od przystanku Rembielińskiego (linie 2 i 7) lub Obr. Westerplatte (linia N2).

Autobusy linii 2, 7 i N2 jadąc w kierunku Winiar / Kostrogaju ominą przystanki Misjonarska, Tumska, Bielska i Jachowicza (Bielska). W zastępstwie zatrzymają się na przystankach Padlewskiego, Piękna i Jachowicza (teatr) (04) (w Al. Jachowicza w kierunku Skarpy przed skrzyżowaniem z ul. Bielską).

 Trasa objazdowa dla autobusów linii 4:

 • z Cm. Komunalnego w stronę Borowiczek trasa bez zmian ulicami Kwiatka i Kolegialną;
 • z Borowiczek normalną trasą do przystanku Ogródek jordanowski, następnie Kilińskiego – Jachowicza – Bielską – Sienkiewicza i normalną trasą do Cm. Komunalnego od przystanku Nowowiejskiego (Łukasiewicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska itd.).

Autobusy linii 4 jadąc w kierunku Cm. Komunalnego ominą przystanki Misjonarska, Tumska i Bielska. W zastępstwie zatrzymają się na przystankach Padlewskiego, Piękna i Jachowicza (teatr) (04) (w Alejach Jachowicza w kierunku Skarpy przed skrzyżowaniem z ul. Bielską).

 Trasa objazdowa dla autobusów linii 8 i 21:

 • z Dworca kolejowego w stronę Nowego Duninowa / Gąbina trasa bez zmian ulicami Kwiatka i Kolegialną;
 • z Nowego Duninowa / Gąbina normalną trasą do przystanku Zoo (linia 8) lub Ogródek jordanowski (trasa objazdowa linii 21), następnie autobusy przejadą bez zatrzymywania się na przystankach do przystanku Jachowicza (teatr) (pod hotelem Petropol), gdzie powrócą na stałą trasę w kierunku Dworca kolejowego.

Autobusy linii 8 i 21 jadąc w kierunku Dworca kolejowego ominą przystanki Misjonarska, Tumska, Bielska i Jachowicza (Bielska). Na przystankach Jachowicza (teatr) (pod hotelem Petropol), Piękna i Stanisławówka zatrzymają się bez zmian.

 Trasa objazdowa dla autobusów linii 10:

 • z Winiar normalną trasą do przystanku Stanisławówka (na ul. Dworcowej), następnie Alejami Jachowicza i od przystanku Rembielińskiego normalną trasą na Winiary (Tysiąclecia – Miodowa itd.).

Autobusy linii 10 ominą przystanki Padlewskiego, Misjonarska, Tumska, Bielska i Jachowicza (Bielska) (na ul. Bielskiej przy poczcie). W zastępstwie zatrzymają się na przystankach Stanisławówka (w Al. Jachowicza przy Politechnice), Piękna i Jachowicza (teatr) (04) (w Al. Jachowicza w kierunku Skarpy przed skrzyżowaniem z ul. Bielską).

 Trasa objazdowa dla autobusów linii 15 i 29:

 • z Dworca kolejowego / Cm. Komunalnego w stronę Boryszewskiej trasa bez zmian ulicami Kwiatka i Kolegialną;
 • z Boryszewskiej normalną trasą do przystanku Ogródek jordanowski, następnie alejami Kilińskiego, Jachowicza i Kobylińskiego i od przystanku Spacerowa normalną trasą do Dworca kolejowego / Cm. Komunalnego (Kobylińskiego – Łukasiewicza – Tysiąclecia itd.).

Autobusy linii 15 i 29 jadąc w kierunku Dworca kolejowego / Cm. Komunalnego ominą przystanki Misjonarska, Tumska, Bielska i Jachowicza (Bielska). W zastępstwie zatrzymają się na przystankach Padlewskiego, Piękna i Jachowicza (teatr) (04) (w Al. Jachowicza w kierunku Skarpy przed skrzyżowaniem z ul. Bielską).

 Trasa objazdowa dla autobusów linii 19 i 22:

 • z Winiar w stronę Podolszyc trasa bez zmian ulicami Kwiatka i Kolegialną;
 • z Podolszyc normalną trasą do przystanku Ogródek jordanowski, następnie alejami Killińskiego i Jachowicza i normalną trasą na Winiary od przystanku Rembielińskiego (linia 19) lub Obr. Westerplatte (linia 22).

Autobusy linii 19 i 22 jadąc w kierunku Winiar ominą przystanki Misjonarska, Tumska, Bielska i Jachowicza (Bielska). W zastępstwie zatrzymają się na przystankach Padlewskiego, Piękna i Jachowicza (teatr) (04) (w Al. Jachowicza w kierunku Skarpy przed skrzyżowaniem z ul. Bielską).

 Trasa objazdowa dla autobusów linii 20 i N1:

 • z Kostrogaju w stronę Podolszyc / Borowiczek trasa bez zmian ulicami Kwiatka i Kolegialną;
 • z Podolszyc / Borowiczek normalną trasą do przystanku Stanisławówka (na ul. Dworcowej), następnie Alejami Jachowicza i od skrzyżowania Al. Jachowicza z ul. Bielską normalną trasą na Kostrogaj.

Autobusy linii 20 i N1 jadąc w kierunku Kostrogaju ominą przystanki Padlewskiego, Misjonarska, Tumska, Bielska i Jachowicza (Bielska) (na ul. Bielskiej przy poczcie). W zastępstwie zatrzymają się na przystankach Stanisławówka (w Al. Jachowicza przy Politechnice), Piękna i Jachowicza (teatr) (04) (w Al. Jachowicza w kierunku Skarpy przed skrzyżowaniem z ul. Bielską).

 Trasa objazdowa dla autobusów linii 24:

 • z Cm. Komunalnego w stronę Podolszyc trasa bez zmian ulicami Kwiatka i Kolegialną;
 • z Podolszyc normalną trasą do przystanku Otolińska, następnie Jachowicza – Bielską – Sienkiewicza i normalną trasą do Cm. Komunalnego od przystanku Nowowiejskiego (Łukasiewicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska itd.).

Autobusy linii 24 jadąc w kierunku Cm. Komunalnego ominą przystanki Padlewskiego, Misjonarska, Tumska i Bielska. W zastępstwie zatrzymają się na przystankach Stanisławówka (w Al. Jachowicza przy Politechnice), Piękna i Jachowicza (teatr) (04) (w Alejach Jachowicza w kierunku Skarpy przed skrzyżowaniem z ul. Bielską).

 Trasa objazdowa dla autobusów linii 33:

 • z Orlenu w stronę Podolszyc trasa bez zmian ulicami Kwiatka i Kolegialną;
 • z Podolszyc normalną trasą do przystanku Ogródek jordanowski, następnie Kilińskiego – Jachowicza – Kobylińskiego i od przystanku Hermana normalną trasą do Orlenu.

Autobusy linii 33 jadąc w kierunku Orlenu ominą przystanki Misjonarska, Tumska, Bielska i Nowowiejskiego. W zastępstwie zatrzymają się na przystankach Padlewskiego, Piękna, Jachowicza (teatr) (04) (w Alejach Jachowicza w kierunku Skarpy przed skrzyżowaniem z ul. Bielską) i Spacerowa (przy „Marynarzu”).

 Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu ul. Kwiatka:

 • Misjonarska, Tumska, Bielska – przystanki nieczynne – autobusy zatrzymywać się będą na przystankach w alejach Kilińskiego i Jachowicza;
 • Jachowicza (Bielska) (na ul. Bielskiej przy poczcie) – autobusy odjeżdżać będą z przystanku Jachowicza (teatr) (w Al. Jachowicza w kierunku Skarpy przed skrzyżowaniem z ul. Bielską);
 • Padlewskiego (w al. Kilińskiego w kierunku zoo) – bez obsługi autobusami linii 10, 20, 24 i N1 – autobusy zatrzymywać się będą na przystanku Stanisławówka (przy Politechnice).